SOCKERSKRIN och TÅNG, silver, vikt c:a 230 g.

Importstämplar. Bukig form på svängda bladfötter. Runt liv och lock rik driven och dekor av rocailler, blommor och blad. På locket blomma. Invändigt förgylld. H 9.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK