262481

SKÅL, glas och mässing, empirestil, Baccarat, 1900-talets första hälft.

Turbinmönstrad skål på fot i mässing. Skålen märkt Baccarat. L 30, H 13.

Smärre slitage och repor. Mindre fotnagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK