BREVKNIV OCH BREVPRESS, samearbete, renhorn, båda monogramsign KE (möjl Kniv-Elis). 1900-tal.

Brevpress med handtag och landskapsmotiv på sida. L 28,5 resp 14. Brevpress förutom sign KE även märkt med monogram på ovansida "GK", möjl Gubben Knektar.

Nagg på brevpress.

Lähtöhinta
1 200 SEK