SPEGEL, barockstil, 1800/1900-tal.

Mässing. Barock ramuppbyggnad. Infällt fasettslipat glas i ram och mittparti. Rikligt dekorerad med bl.a. genombrutet krön med frukter och växter. H 60, B 32.

Smärre slitage. Anlupet glas.

Lähtöhinta
1 200 SEK