Stelt armband 20k guld, stämplar saknas, ca 14 g, diam ca 6. Stelt armband i silver med tigeröga, diam ca 7. Broscher i silver, 4 st, L 3,5-5,5. Silversmycken vikt tot ca 60 g.
Tigeröga med spricka. Bruksslitage.