262759

HÄNGE SAMT HALSKEDJA, 18k guld. 1800-talets andra hälft. Tot vikt 27g.

Oval medaljong med dekor i form av ekbladskvist med rubin och pärlor som ekollon, h 3,5. Halskedja ärtlänk, l 133. Lås stämplat AN.

Slitage. Lås med monogramgravyr. Smärre bucklor. Dekordel saknas.

Lähtöhinta
7 000 SEK