POKAL med LOCK, silver, Karl Anderson Stockholm 1943. Tot vikt ca 825 gram.

Rund fot. Livet med Gustav V:s monogram samt kungliga kronor. Godronnerat lock. Rund lockknopp. Invändigt förgylld. H 31.

Slitage. Lockknopp med smärre buckla. Livet med prisgravyr från tennistävling.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?