Ville Vallgren

(Suomi, 1855-1940)
Ville Vallgren
(Suomi, 1855-1940)

SPEGEL, Ville Vallgren, Finland, tidigt 1900-tal.

Förgylld och bronserad. Dansande kvinnofigurer på övre delen av ramen. Sign. H 103.

Slitage. Smärre avslag. Sprickor.

Lähtöhinta
6 000 SEK