POKAL, silver, Fredrik Holm, Helsingborg, 1905.

Pokal av konisk form, fot med rik dekor av blomster samt rosetter. Lock med dekor av girlander, knopp i form av kotte. H 42.

Pokalen lossnat från foten, fäste saknas. Sned. Slitage. Bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK