SKÅLFAT. Lergods. Allmoge.

SKÅLFAT. Lergods. Allmoge.

Märkt Ródin Hamre (Rödin Hälsingland) 1865. Glasyr i beige, rött och gult. Diam 35.

Nött glasyr. Repor, nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK