264466

JARDINIERE, låghaltigt silver samt glas. Friedrich Wilhelm Hespe, Hamburg, Tyskland. 1900-talets början. Ca 710g.

Oval form med hänklar samt fötter med dekor i form av akantusblad. Slipat glas. L 43, b 23.

Glasinsatsen med nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK