Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

TESERVIS, 3 delar, silver, nyrokoko, J McKay, Edinburgh 1840, WJ&S, London, 1906-07. Totvikt ca 1600g.

Bukig form, driven dekor i form av blommor och kartuscher. Tekanna med lock, bendetaljer i hänkel, stpl 1840-tal. Sockerskål med hänklar rester av invändig förgyllning, gräddkanna. H 14-17.

Slitage. Monogramgravyer. Bucklor.

Lähtöhinta
10 000 SEK