PARTI ALLMOGE, 4 delar, 1800-tal.

2 st vävlunor med snidad dekor av bl.a. hjärtan. H 33. 2 st rockhuvuden , målad dekor i gult, blått och rött. En med skuren dekor av Carl XIV Johans monogram. H 46-47.

Ett rockhuvud med skada. Slitage. Smärre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK