TALLRIKAR samt SKÅL, 6 delar, porslin, Kina 1800-talets första hälft.

5 tallrikar. Dekor av landskap i underglasyrblått. Diam ca 22. Skål med två handtag. Diam ca 14.

Lagningar. Nagg. Sprickor. Glasyrdefekt.

Lähtöhinta
1 500 SEK