Muut
266319

FLASKOR, 3 st, glas, 1700-tal till 1800-tal.

Gröntonade, h 17-26.

Sjöfynd med hårt slitage, irisering, anlöpningar och avlagringar, 1700-talaflaskorna med skador.

Alkuperä - Provenienssi

Fynd från Stockholms skärgård. Ur dykaren Sven Johanssons samling.

Lähtöhinta
1 200 SEK