PARTI KERAMIK, 7 delar. Bl a Karlskrona/Upsala Ekeby, Mari Simmulson. Tilgmans. 1960-tal.

Fat, skål samt vas. Vas h 17. Diam faten cirka 21. Tillbringare och såsskål ur servis. Askfat. H 1-16.

Smärre slitage och lagning på Tilgmanskålen.

Lähtöhinta
800 SEK