FOTOGENLAMPA, mässing, empirestil, Gusum, tidigt 1900-tal.

Mässingsfot med gallerkant och kulfötter. Kannelerat skaft med oljehus ab slipat glas. H 52 exklusive linjerör.

Slitage, enstaka smärre nagg. Kupa medföljer ej.

Lähtöhinta
2 000 SEK