Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
267101

VAS, glas, Vicke Lindstrand. Orrefors.

Pärlfiskare. Optikblåst med graverad och slipad dekor av en pärlfiskare. Signerad Orrefors Lindstrand 1343. A.5. E.G. (gravör Karl Rössler). H 27,5.

Smärre slitage. Minnesgravyr på vasen.

Lähtöhinta
5 000 SEK