Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SOCKERSKÅL PÅ FOT, silver, senempire, Arvid Öhrn, Gävle 1844. Vikt ca 370 gram.

Svängd form, två svängda handtag, välvt lock med knopp, fyra tassfötter. H 27.

Slitage, bucklor, repor, större kantbristning.

Lähtöhinta
3 000 SEK