GLASSERVIS, 64 delar, 1800/1900-tal.

Glas med graverade kupor med dekor av stjänor och romber. Fyrkantig fot.
11 champagneglas.
8 vinglas.
12 snapsglas.
9 starkvinsglas.
7 likörglas.
10 selterglas.
7 Grogglas.
H 15,5-8.

Bruksslitage. Nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK