SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1800-tal.

Rund grön stenskiva. Förgylld träställning med kopplade ben. Dekor av urna i fotkrysset mitt. Runda kannelerade ben. Dekor av bladranka rund bordets kant. Diam 78, H 74.

Förgyllning med slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK