FAT och SKÅL, silver, bl a KG Markström, 1923 resp 1932. 500 g.

Fat med konturerad kant. Importstämplat. Diam 25. Skål med konande form. Diam 17, h 7.

Bruksslitage. Inskription på skålens undersida.

Lähtöhinta
1 500 SEK