CANAPÉ, senempire, 1800-talets mitt.

Valnötsfanerad. Svängd form, skuren dekor. Svarvade ben med hjultrissor. L c:a 173.

Slitage, tyget trasigt, smärre fanérskador och -sprickor.

Lähtöhinta
3 000 SEK