SKRIVBORD med UPPSATS, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Tre lådor i front samt 3 blind lådor på andra sidan, mässingslister. Mahogny. Infällt grönt skinn i skivan. Mässingslister. Mässingsbeslag. L 144, b 72, h 73. Nyckel finns.

Smärre slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK