FÅTÖLJ, "GE-290A", Hans J Wegner, Getama, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Ek. Klädsel i gråbrunt tyg.

Bruksslitage.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift inköpt på Blidners, Göteborg, omkring 1960-talets mitt.

Lähtöhinta
3 000 SEK