SPEGELLAMPETT, senempire, Göteborg, 1800-talets första hälft, hallstämplad.

Två ljusarmar. L 57, H 60.

Smärre slitage. Senare ljusarmar. Senare glas.

Lähtöhinta
3 000 SEK