PARTI MAJOLIKA, 4 delar, 1900-talets första hälft.

Kanna i form av majskolv, tennlock. H 21. 2 olika fat med reliefdekor, diam 19. Ett fat, l 32.

Krackelyr, slitage. Kannans lock med smärre skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK