MATSALSMÖBLEMANG, Troeds, Bjärnum, 1900-talets andra hälft.

Teak. Bord och 4 stolar. Bord med rektangulär skiva, raka ben, två utdragsskivor à 50 cm. L 124 (tot 224), b 85, h 71. Stolar med stoppad sits.

Bruksslitage, skivan med smärre fläckar och repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK