Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

TVÄTTFAT, porslin, Kina, sen Qing 1800/1900-tal.

Blomsterdekor i famille rose, i fatets spegel, figural dekor i form av kvinna med barn. Diam 38, h 11.

Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK