MATSERVIS, ca 40 delar, porslin, "Nejlika", IKEA, 1700-talskollektionen, 1990-tal.

12 små mattallrikar, 12 små djupa tallrikar, 12 assietter, 2 skålfat, 2 såsnipor. Kinesiserande dekor av blommor i underglasyrsblått.

Bruksslitage. Nagg.

Lähtöhinta
3 500 SEK