SEKRETÄR, art deco, trol Erik Chambert, 1930-tal.

Björk. Öppningsbar front med två dörrar. Bakomliggande lådinredning med dekor av kolonner. Tre lådor. Kannelerade kolonnformade ben. L 90, B 48 H 111. Nyckel finns.

Smärre slitage och repor. Ställvis nötmärken. Några invändiga dragknoppar lagade.

Lähtöhinta
6 000 SEK