MATGRUPP, 5 delar, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1960-tal.

Teakfanér. Bord samt fyra stolar med tygklädda sitsar. Brännmärkta Design B Fridhagen Made in Sweden 1963 och 1964. Diam 115, h 73. 2 iläggsskivor, b 55.

Smärre slitage. Ställvis ljusa fläckar på bordsskiva.

Lähtöhinta
3 000 SEK