AMPEL, senempire, 1850-tal. H ca 40, exklusive montering.

Blått glas med mässinglampetter, hängande prismor. Avslutande mässingsdekor. Elektrifierad.

Prismor saknas. Prismor med nagg. Ej funktionstestad. Två upphängningskrokar saknas. Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK