TALLRIKAR samt SKÅLFAT, 5+1, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Famille Rosedekor. Diam 22,5-24,5.

Nagg samt kraftiga kantnagg. Dekoren med slitage. Lagningar med mässingszinkor.

Lähtöhinta
2 500 SEK