LJUSKRONA, glas, "Festival", Orrefors/ Fagerhult, 1900-talets mitt. H 62.

Metallstomme med sex ljusarmar. 29 stora kupor, 14 små kupor samt en mittkupa. H 31.

Bruksslitage, ej funktionstestad. En stor ljuskupa utan fäste samt 3 små utan fäste medföljer. Delar saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK