BYRÅ, empire, 1800-talets första hälft.

Mahognyfanerad, trelådig, flankerade kolonner, beslag och handtag av mässing, fötter i form av lejontassar, skiva av marmor. L 75, B 51, H 91.

Bruksslitage. Smärre sprickor. Smärre märken och repor. Samtliga lådor saknar låshus. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?