SKEDAR, 30 st, silver, bl.a. Axel Gabriel Dufva Stockholm. 1900-talets första hälft. Tot vikt 420g.

12 mockaskedar Hallbergs 1950-tal, 6 mockaskedar CG Hallberg 1940-tal, 6 teskedar Axel Gabriel Dufva 1922, 4 kaffeskedar John Petterson Stockholm 1909, 2 mockaskedar m utländska stämplar. L 10,5-13,5.

Missfärgningar, slitage, 10 med graverade inititaler.

Lähtöhinta
2 500 SEK