Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

BESTICK, 27 delar, silver, bl a Arvid Floberg, Stockholm, 1700-1800-tal. Vikt ca 1043 g.

Dessert gafflar 6 st samt smörgåsgaffel, gammalsvensk modell, Arvid Floberg Stockholm, 1788 samt Fredrik Petersson Ström, 1700-tal. Dessertskedar 10 st, främst gammalsvensk modell, av blandade mästare, bl a Hans Georg Vogt, Kristianstad, 1826. Teskedar, 10st, gammalsvensk modell, av främst Hans Jacob Vogt, Kristianstad. 1813.

Bruksslitage. Repor och bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK