Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

LAVOAR, NK:s verkstäder. Kunglig ägarmärkning á tergo. 1900-talets början.

Överdel i marmor med uppsats. Underdel i trä med skåp. L 65,5, B 52,5, H 70.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Slitage och skador på marmordelen. Något lös del på uppsatsen, gaveln som håller upp hyllan. Dragknoppen lös.

Alkuperä - Provenienssi

Inventariemärken Gustav VI Adolf, Ulrikdals slott samy GAL (kronprins Gustav Adolf och kronprinsessan Louise).

Lähtöhinta
2 500 SEK