STÅNKA OCH SNIBBASKÅL, allmoge, troligen 1700/1800-tal.

Trä. Originalmålning. Stånka märkt LND. Skål märkt E I. H 13 resp diam 26.

Sprickor, bruksslitage, lagningar, slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK