TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Blåvit underglasyrdekor med motiv av balkongräcke samt blomster. Diam 22,5.

Glasyrmistor. Smärre kantnagg och glasyrnötningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK