SERVIS, 87 delar, kompaniporslin, Jiaqing 1796-1820.

Dekor i underglasyr blått med pagodmotiv.
Fyra karotter med lock, 11 tallrikar diam 24 cm, 19 st djupa tallrikar diam 21,5cm, 16st tallrik mindre diam 22cm, 12st assietter diam 19cm, 6 koppar, 15 små fat diam 15,5 cm. 4 udda delar.

Nagg, skador, lagningar, sprickor.

Lähtöhinta
12 000 SEK