BOJAN samt Urna med LOCK, porslin. Kina. 1700/1800-tal.

Urna balusterformad med dekor av bla drake i underglasyrblått, Lock med fohund. H 23. Bojan med lock och dekor av fåglar i underglasyrblått. H 10.

Skador, lagad nagg.

Lähtöhinta
800 SEK