SOFFBORD, Birger Ekman, Mjölby Intarsia, 1930-talets andra hälft.

Fanér i björk, rot m m. Intarsiadekor föreställande europakartan med figurer som representerar olika länder. Diam 100, b 56.

Slitage. Renoverat. Lagningar. Limrester under skiva.

Lähtöhinta
4 000 SEK