KAFFESERVIS, 3 delar, låghaltigt silver. Tyskland, 1900-talets första hälft. Tot vikt c:a 980 g.

Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål. Handtag av bakelit. Märkt Gebr. Friedländer. Kaffekannans h 19.

Mindre bruksslitage. Gräddkannans handtag med lagning.

Lähtöhinta
2 500 SEK