STOP, silver, barockstil, GAB Stockholm 1894. Vikt ca 785 gram.

Cylindrisk på tre kulfötter. Svängd hänkel. Lock med dekor av infälld medaljavgjutning med porträtt av Karl XII. H 19,5.

Slitage. Smärre bucklor. Gåvogravyr.

Lähtöhinta
3 000 SEK