SOFFBORD, stengods, Naile Wafin Arabia, 1900-talets mitt.

Skiva i stengods med polykrom blomsterdekor. Vitmålat träunderrede med kopplade ben. L 71, B 52, H 62.

Smärre slitage och färgbortfall.

Lähtöhinta
3 000 SEK