STEKFAT, ett par, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Ovoida med konturerad kant, dekor i underglasyrblått av trädgårdsscener med fåglar. L 30.

Slitage, repor, obetydliga kantnagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK