SKRIVSTÄLL, fajans, rokokostil, troligen 1800-tal.

Oregelbunden form med rocailler och rik bemålning med dekor av stridsscen, bläckhorn i form av hjälm resp krenelerat torn, krönande lejon med sköld. L 35, h 17.

Slitage, sprickor, nagg, lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK