Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

FISKBASSÄNG, porslin, Qing, Kina 1800-talets andra hälft.

Bukig form med motiv av blommor och fåglar i polykroma emaljfärger. Diam 37, h 30.

Slitage, repor, ett antal mindre invändiga stjärnsprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK